Žurku inde jālieto prātīgi

zurkas

Iestājoties rudenim, grauzēji meklē patvērumu siltākās vietās. Nereti par viņu ziemas mājokli kļūst jūsu dzīvoklis vai privātmāja. Cīnīties palīdz žurku inde, taču te jāņem vērā būtiski nosacījumi.

Vispirms – žurkas ir ļoti gudri un sabiedriski dzīvnieki, kas nodod informāciju pārējām žurkām. Tādēļ žurku inde izstrādāta tā, lai žurkas pat nenojaustu sava bara locekļa nāves iemeslu. Inde izraisa asins sarecēšanu, tādēļ faktiski žurka iet bojā noasiņojot, parasti tikai piektajā dienā pēc indes apēšanas. Ja inde iedarbotos uzreiz, tad žurka ātri vien pavēstītu pārējām žurkām par saindēšanās avotu un tās indei nepieskartos.

Dažādaš formās sastopamās žurku indes garšas īpašības var būt tīkamas ne tikai grauzējiem. Indi var apēst arī jūsu suns vai kaķis. Tādēļ tā jānoliek tiem nepieejamās vietās. Ir nopērkamas arī īpašas žurku indes mājiņas, kurās ievietotai indei lielāki dzīvnieki piekļūt nevarēs. Šī prece īpaši noderīga, ja žurkas savairojušās plašā teritorijā, kurā grūti atrast sunim vai kaķim nepieejamu slēpni.

Ja tomēr pamanāt, ka mājdzīvnieks nupat apēdis žurku indi, varat mēģināt iemest dzīvnieka mutē šķipsnu sāls, kas var izraisīt vemšanu. Ja tas nepalīdz vai dzīvnieks indi apēdis jau pirms vairākām stundām vai pat dienām, nekavējoties vēršaties pie vetārasta. Ārsts parasti varēs palīdzēt, iedodot pretindes kapsulas, izskalojot kuņģi utt.

Sliktāk ir tad, ja neesat laikus pamanījis, ka dzīvnieks apēdis indi. Tad jūsu mīlulis var kļūt bālāks, urinēt asinis vai būt izkārnījumi ar tām, brūce var ilgstoši asiņot (asins nesarec). Arī šajā gadījumā dzīvnieks nekavējoties jāved pie ārsta. Parasti vēl ir iespējams dzīvnieku glābt, taču var būt nepieciešama asins pārliešana.

www.ogresfakti.lv